Поради

Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Кожен має право на повагу до його гідності.
Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам.

Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність.
Ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом. У разі нагальної необхідності запобігти злочинові чи його перепинити уповноважені на те законом органи можуть застосувати тримання особи під вартою як тимчасовий запобіжний захід, обґрунтованість якого протягом сімдесяти двох годин має бути перевірена судом. Затримана особа негайно звільняється, якщо протягом сімдесяти двох годин з моменту затримання їй не вручено вмотивованого рішення суду про тримання під вартою. Кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотиви арешту чи затримання, роз'яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правничою допомогою захисника. Кожний затриманий має право у будь-який час оскаржити в суді своє затримання. Про арешт або затримання людини має бути негайно повідомлено родичів заарештованого чи затриманого.

Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. У разі скасування вироку суду як неправосудного держава відшкодовує матеріальну і моральну шкоду, завдану безпідставним засудженням.

Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист. Засуджений користується всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Регулювання дзеркал


Правильно відрегулювати дзеркала в авто актуально для багатьох водіїв, особливо для новачків. Адже це зовсім непросто, і потрібно знати методику настройки, про яку ми і розповімо.

Якщо ви, глянувши в бічне дзеркало, бачите заднє крило свого автомобіля, це означає, що дзеркало невірно налаштоване. При такому розташуванні дзеркала більшу частину зони за автомобілем видно і в бічні дзеркала, і в дзеркало заднього виду. Водночас зона поруч з автомобілем проглядається дуже погано і створюється небезпека аварійної ситуації.

Регулювання лівого бічного дзеркала

Відхиліться вліво так, щоб практично торкнулся бокового вікна. Налаштуйте дзеркало так, щоб бачити заднє крило автомобіля (як це показано на картинці). Коли ви звично влаштуєтесь в кріслі, в дзеркалі ви практично не побачите бічне крило свого автомобіля.

Регулювання правого бокового дзеркала

Відхиліться вправо так, щоб ваша голова знаходилася по центру автомобіля. У дзеркалі ви так само повинні побачити заднє крило авто (див. картинку).

Регулювання дзеркала заднього виду

Центр дзеркала заднього виду повинен знаходиться по лінії центру заднього скла.
Проїхавши з дзеркалами, відрегульованими таким чином, ви помітите, що «сліпих» зон стало набагато менше. Ви бачите автомобіль в дзеркалі заднього виду, а якщо він починає вас обганяти, то частину його ви до цих пір бачите в задньому дзеркалі, а частину - вже в бічному. Завдяки цьому, вам легше перебудовуватися з ряду в ряд, а небезпека виникнення аварійної ситуації істотно знижується.

Кілька корисних порад:

  • Спочатку вам буде дуже незвично їздити з дзеркалами, відрегульованими таким чином. Але почекайте тиждень і ви звикнете настільки, що не будете розуміти, як раніше ви їздили інакше.
  • Будьте акуратні при паралельній парковці. При такому положенні дзеркал вам потрібно більше крутити головою і відхилятися, щоб побачити бік своєї машини і машину поруч.
  • Постійно кидайте погляд в дзеркала, а не тільки в той момент, коли ви хочете перелаштуватися. Така манера дозволить вам постійно бути в курсі обстановки на дорозі і правильно здійснювати різкі непередбачені маневри (наприклад, коли ви об'їжджаєте яму).

Кілька важливих попереджень:

  • Не регулюйте дзеркала під час руху.
  • Навіть в правильно відрегульованих дзеркалах є сліпі зони. І іноді краще кинути швидкий погляд через плече при маневрі, щоб не збити, наприклад, велосипедиста або мотоцикліста. Погляд через плече дає вам ту необхідну інформацію, яку ви ніколи не отримаєте, дивлячись навіть в правильно налаштовані дзеркала.

Відмовили гальмаГальмівний механізм є одним з найбільш важливих елементів будь-якого автомобіля. Але що робити, коли в разі звичного натискання на педаль гальма автомобіль продовжує котитися вперед?
Отже, водій раптом розуміє, що його автомобіль відмовляється зупинятися. Перша думка, яка виникає в цей момент: «В автомобілі відмовили гальма, що робити?».

Що робимо:

  • У першу чергу, дуже важливо не панікувати і зберігати здатність тверезо мислити, інакше ймовірність виникнення аварії різко підвищиться.
  • У конструкції безлічі сучасних автомобілів включена двоконтурна гальмівна система. Рекомендується не відпускати педаль гальма деякий час, адже цілком можливо, що перестав працювати тільки один контур, в результаті чого автомобіль зупинятиметься повільніше. У випадку, якщо автомобіль не гальмує зовсім, потрібно прибрати ногу з педалі гальма, після чого ще раз максимально її вичавити шість-сім разів. Можливо, що в гальмівній системі різко знизився тиск і дані дії повернуть його до нормального стану.
  • Якщо гальма в автомобілі все-таки не працюють, доведеться використовувати ручне гальмо. Робити це слід дуже акуратно, уникаючи занесення автомобіля. Є ще один метод, який є найбільш ефективним - гальмування двигуном. Для цього слід послідовно знижувати передачу до повної зупинки автомобіля.
  • В крайньому випадку, можна задіяти спосіб гальмування тисненням бортів або коліс автомобіля об бордюри. Якщо дозволяють дорожні умови, можна спробувати акуратно з'їхати в кювет, а взимку допоможе зупинити автомобіль замет.

заторОдним з неприємних моментів при поїздці автомобілем, особливо в мегаполісі, є затори. І, як завжди, в цьому моменті ми обов'язково кудись поспішаємо, спізнюємося, нам потрібно якомога швидше доїхати до місця. Головним нашим «ворогом» у заторі є – ми самі! Хвилювання і переживання через ситуацію викликають в нас тривогу, втрачається пильність, поведінка стає неадекватною, вмить забуваються всі навички не тільки водіння, але й культурної поведінки. І так як ми самі собі і створюємо непотрібні проблеми, то значить самі можемо собі ж і допомогти.

Допоможуть в цьому нехитрі і нескладні поради і правила поведінки в заторі на дорозі, головне пам'ятати, що причиною нашого негативного стану є ми самі, а не складена дорожня ситуація і не той, «редиска», який «підрізає і лізе НЕ в свій ряд».

Перш за все необхідно заспокоїться, «прибрати» всі переживання, жалю про те що «треба було поїхати іншою дорогою», «це на довго», «я не встигну і спізнюся» і так далі. Вашої вини в тому, що утворився затор немає, і звідки Ви можете знати, що на іншій дорозі немає заторів, може, там ситуація ще гірша?

Ставтеся до подій з позитивного боку, - є час подумати над якимось питанням, комусь подзвонити, послухати радіо, музику, привести думки в порядок. При бажанні завжди є чим зайняти себе.

І ні в якому разі не варто прислухатися до «сусіда», який у відкрите вікно матюкає на все горло всіх, і всі заважають йому проїхати. Просто закрийте вікно і не звертайте на нього уваги. Для будь-якого крикуна і незадоволеного - головним є тільки те, щоб його слухали, а без публіки він як «нуль від бублика».

Так, необхідно розслабиться, але не настільки щоб забути про безпеку і покласти на переднє сидіння з відкритим вікном важливі документи або цінності, - шахраї і злодії не дрімають.

Перед тим, як сідати в машину, перевірте, і, при необхідності, покладіть «дрібні», але необхідні речі - пляшку з водою, яку-небудь книгу або журнал, диски або флешку з музикою, планшет або ноутбук. Якщо встановлений відеоплеєр, то варто подбати і про відеодиски.

І якщо справа дійсно настільки серйозна і Вам необхідно якомога швидше дістатися до необхідного місця, то припаркуйте машину, йдіть на зупинку громадського транспорту, найкраще маршрутного таксі, і Ви «хвацько» проїдете частину шляху.

знакиЗнаки повинні бути добре видимі як у світлу, так і в темну пору доби!

У першу чергу, слід пояснити працівникам поліції, що знак не видно через зелені насадження чи інші перешкоди.

Згідно п. 8.2 «Регулювання дорожнього руху» Постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 дорожні знаки повинні розміщуватися таким чином, щоб їх було добре видно учасникам дорожнього руху як у світлу, так і в темну пору доби. При цьому дорожні знаки не повинні бути закриті повністю або частково від учасників дорожнього руху будь-якими перешкодами.

Дорожні знаки повинні бути видимими на відстані не менш як 100 м за напрямком руху та розміщеними не вище 6 м над рівнем проїзної частини.

При цьому знаки не повинні бути закриті перешкодами (зеленими насадженнями, щоглами зовнішнього освітлення тощо).

У тому випадку, якщо поліцейських це пояснення не влаштує, і вони випишуть протокол за проїзд на заборонний знак, просите про розгляд Вашого порушення в суді.

Сфотографуйте або зніміть на камеру місце розташування знака, щоб у вас були докази невідповідності стандартам. На засіданні посилайтеся на вказану вище Постанову.